Kleen Kleen

Profesjonalne środki czystości Profesjonalne środki czystości

Profesjonalne środki czyszczące ❯

Środki czyszczące powierzchnię, przeznaczone do cyklicznego i regularnego czyszczenia twardych i wodoodpornych powierzchni

Pielęgnacja i konserwacja ❯

Dyspersje i emulsje KLEEN PURGATIS chronią materiały podłogowe wszystkich rodzajów i zwiększają ich jakość, ulepszają wygląd i zapewniają odporność. Są stosowane aby ochronić podłoże przed ponownym zabrudzeniem

Higiena i czyszczenie sanitariatów ❯

Nasz szczegółowy i innowacyjny asortyment sanitarny oferuje zadania wielokrotnego rozwiązywania problemów z czystością w sanitariatach

Gastronomia ❯

Grupa produktów z działu GASTRONOMIA oferuje sektorowi cateringowemu kompletny program komercyjnych środków myjących

Pralnia ❯

Produkty dobrane do Twoich potrzeb i zastosowań

Dystrybutor w Polsce:

Doradztwo techniczne
gsm: +48 501 449 590

email: p.sobon@polor.com.pl

Feb
22
Sprawdzone rozwiązanie dla powierzchni basenowych
Kategoria: Publikacje / Autor: admin

W czasach dzisiejszej konkurencji już nie wystarcza sprzedawać “tylko” chemii, musimy uwzględniać długotrwałość i dostarczać klientowi korzyści w porównaniu z innymi oferentami.
My osiągamy to poprzez pomysły!

Czyszczenie posadzek basenowych

Skuteczne narzędzia do rozwiązywania problemów o długotrwałym działaniu od KLEEN Purgatis

Na basenach prywatnych jak i publicznych, spotykamy na czyszczonych powierzchniach dwa podstawowe typy zanieczyszczeń: mineralne i zanieczyszczenia tłuszczowe. Źle czyszczone wpływają na higienę i optykę obiektu.
Dzięki czyszczeniu naprzemiennym alkalicznym i kwaśnym można usunąć zalegające nawarstwione zanieczyszczenia, które mogą sprzyjać uszkodzeniu powierzchni i rozwojowi bakterii chorobotwórczych.
Banał ale jakże prawdziwy.

Poniżej przedstawiamy krótki tekst, który w kilku krokach i prosty sposób opisuje propozycję rozwiązania problemu z utrzymaniem czystość posadzek antypoślizgowych, silnie zanieczyszczonych poprzez stosowanie nieodpowiednich technik oraz środków czyszczących.

Był sobie problem
Na jednym z duży kompleksów basenów, planowano całkowitą wymianę płytek antypoślizgowych. Powodem tej decyzji były widoczne zabrudzenia na powierzchni, których jak sądzono nie da się inaczej pozbyć. Konsekwencją takiego kroku byłby długi okres przestoju i znaczne koszty. W poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań zainteresowano się rozwiązaniem zaproponowanym przez firmę Kleen Purgatis.
Przedsiębiorstwo jest częścią Grupy Budich. Oferuje szeroką gamę wysokojakościowych produktów z zakresu czyszczenia, pielęgnacji, higieny i dezynfekcji. Kryje się za tym obszerna wiedza w dziedzinie czyszczenia i pielęgnacji. Zespół wysoko wykwalifikowanych chemików i techników opracowuje koncepcje i tworzy rozwiązania problemów w zakresie czyszczenia budynków, gastronomii i cateringu, jak również prania i higieny tekstyliów. Wspólnie z użytkownikami opracowywane są szybkie rozwiązania w razie „przypadków problematycznych”.

Jest dużo do zrobienia
Problem z posadzką wyglądał następująco: na całym basenie, w przebieralniach, jak również w pomieszczeniach pomocniczych gdzie położone są antypoślizgowe płytki gresowe ze skrajnie dużymi porami. Ich powierzchnia i struktura jest silnie uszkodzona i niejednolita. W efekcie następuje nagromadzenie manganu i braunsztynu w obszarach pokrytych wodą.

Sprawdzam
W przeprowadzonym teście skuteczności czyszczenia i konserwacji, testowe obszary zostały gruntownie doczyszczone, a na określonej powierzchni o wielkości ok. 10 m kw. położono warstwę impregnatu. W celu zoptymalizowania procesu bieżącego czyszczenia zaleciliśmy naprzemienne stosowanie alkalicznego i kwaśnego środka czyszczącego firmy KLEEN Purgatis Po 2 miesiącach na testowym obszarze dokonano oceny skuteczności impregnacji. Wynik - udało się zredukować ponowne trwale zabrudzenie.

Właściwe środki
Na koniec kwietnia został wyznaczony termin ponownego czyszczenia gruntownego gresu i impregnacja pływalni. Obecnym celem jest impregnacja wszystkich obszarów, aby wyraźnie zredukować ponowne zabrudzenia na terenie całego basenu.

W pierwszym etapie czyszczenia gruntownego użyto roztworu wysokoalkalicznego preparatu specjalistycznego do czyszczenia płytek gresowych rozcieńczonego wodą w odpowiednio dobranym stosunku. Dodatkowo roztwór czyszczący został wzmocniony poprzez dodanie środka zawierającego rozpuszczalnik, wzmacniającego siłę czyszczenia.
Po nałożeniu preparatu i upływie wymaganego czasu ekspozycji wyszorowano pokryte powierzchnie maszyną jednotarczową, wyposażoną w piankowy pad czyszczący. Obszary brzegowe (kąty, boki, cokoły, miejsca nie dostępne dla maszyn czyszczących) zostały wyczyszczone ręcznie z zastosowaniem pada mastera, punktowo użyto Clearing Block Stick do mechanicznego usuwania zanieczyszczeń. Następnie zebrano zalegający brud odkurzaczem do zbierania zanieczyszczeń na mokro i spłukano powierzchnie czystą wodą.

W drugim etapie zastosowano roztwór kwaśnego środka do czyszczenia basenów. Po nałożeniu roztworu i po upływie wymaganego czasu ekspozycji, powierzchnia została wyczyszczona maszyną jednotarczową przy naprzemiennym użyciu specjalistycznej szczotki i piankowego pada a zanieczyszczenia zebrane odkurzaczem przystosowanym do zbierania zanieczyszczeń mokrych. Konieczne okazało się ponowne spłukanie czystą wodą oraz odkurzenie powierzchni.

W trzecim etapie nastąpiła impregnacja środkiem Nano Protect metodą natryskową. Produkt został naniesiony na oczyszczone powierzchnie oraz równomiernie rozprowadzony mopem z mikrowłókna. W celu optymalnego pokrycia powierzchni cały proces został powtórzony łącznie 3 razy z zachowaniem czasu schnięcia wynoszącego 20 min. Całkowity proces twardnienia powłoki wynosi 24 godziny. Wskutek impregnacji skutecznie zamknięto pory płytek nie naruszając przy tym ich właściwości antypoślizgowych. Wynikiem pracy jest czysty basen, zabezpieczony przed ponownym zabrudzeniem.

Sprzęt, pady i środki chemiczne przeznaczone do profesjonalnego utrzymania czystości wykorzystane przy czyszczeniu i impregnacji posadzki są dostępne w firmie POLOR Sp. z o.o., która je importuje i sprzedaje od 1993 roku. W naszej ofercie znajdą Państwo: profesjonalne odkurzacze, szorowarki, automaty czyszcząco-zbierające, urządzenia do czyszczenia kanałów wentylacyjnych, pady oraz profesjonalne środki czyszczące i sprzęt ręczny. Bazując na doświadczeniu i znajomości branży skonstruowaliśmy konkurencyjną finansowo ofertę opartą na współpracy z renomowanymi producentami wysokiej jakości oferowanych przez nas produktów.
Poprzez sieć naszych dealerów dostarczamy na polski rynek produkty i urządzenia przeznaczone do profesjonalnego utrzymania czystości w każdym zakresie działań. Klientami ostatecznymi, do których skierowana jest nasza oferta to biura, hotele, szkoły, szpitale, firmy sprzątające, zakłady produkcyjne, firmy budowlane i transportowe.
Na przestrzeni kilkunastu lat działalności rozwój naszej firmy i sukcesywne zwiększanie sprzedaży było możliwe nie tylko dzięki naszej szerokiej i atrakcyjnej cenowo ofercie, dobrej i efektywnej współpracy z naszymi dealerami, ale również dzięki zaufaniu, jakim obdarzyli nasze produkty polscy klienci.

Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą, prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48501449590 lub na adres mailowy p.sobon@polor.com.pl

Razem tworzymy różnicę.


    środki czystości, środki czyszczące oraz maszyny czyszczące, środki i urządzenia chemiczne